שימוש בערכה

  • אסוף את הדנ"א שלך
לאחר שקיבלת את ערכת הבדיקה, השלב הראשון הוא לאסוף את הדנ"א שלך. פשוט מאוד - כל שעליך לעשות הוא לשפשף את הלחי הפנימית שלך בעזרת המטוש הסטרילי שכלול בערכת הבדיקה (ראה הנחיות מפורטות בערכה). לאחר שסיימת לאסוף את הדגימה, הכנס את המטוש למבחנה בצרוף כמוסת הסיליקה (לשימור הדגימה) ואטום אותה באמצעות הפקק. צור עמנו קשר באמצעות האתר, דרך המייל או בטלפון.
  • פרטים אישיים וטופס הסכמה
מלא את פרטיך האישיים בטופס ההסכמה מדעת המצורף (2 עותקים אחד יישמר אצלך), ובטופס הנשלח למעבדה בחו"ל. ודא כי חתמת על הטפסים. מס' הברקוד האישי שלך על המדבקות בערכה מבטיח כי הדגימה שלך תזוהה כהלכה לכל אורך התהליך. הכנס את טופס ההסכמה (שמור עותק אחד אצלך) ואת הטופס המיועד למעבדה בחו"ל למעטפת ההחזר.
  • צור עמנו קשר
לאחר שהכנסת למעטפה את המבחנה והטפסים החתומים, צור עמנו קשר דרך אתר החברה, המייל או הטלפון ואנו נתאם עמך את איסוף הבדיקה באמצעות שליח. אנא הקפד להשאיר לנו את שמך המלא וכן מס' טלפון זמין שנוכל לתאם עמך את האיסוף. זכור, ככל שנקדים לאסוף את הבדיקה שלך כך נקדים לשלוח לך את התוצאות.
על מנת להבטיח הצלחה באיסוף הדגימה שלך שתאפשר למעבדה להפיק כמות מספקת של דנ"א, מומלץ שתבצע את פעולת האיסוף לפחות שעה לאחר אכילה, שתיה או צחצוח שיניים. הזמן הטוב ביותר לאיסוף הדגימה הוא מיד לאחר שאתה קם בבוקר, לפני צחצוח השיניים, ולפני שתית כוס הקפה הראשונה שלך! לשם כך מומלץ לשמור את הערכה ליד מיטתך כתזכורת! להשגת תוצאות טובות מומלץ לשטוף את הפה במים בלבד מיד לפני איסוף הדגימה. ודא שהחלק הספוגי של המטוש יבוא במגע רק עם החלק הפנימי של הלחי שלך, ואף אחד חוץ ממך לא נוגע במטוש. יש לשפשף את הלחי הפנימית למשך דקה אחת.

התהליך בשלבים:
  • יש להוציא את המטוש מהמבחנה, ולשים לב לא לגעת בראש הספוגי הלבן עם האצבעות.
  • יש להחדיר את המטוש לפה, ולשפשף בחוזקה את הלחי הפנימית או מתחת לשפה התחתונה או העליונה. לצורך בדיקת דנ"א רגילה יש לשפשף במשך דקה אחת. חשוב- להשתמש בלחץ חזק אך מתון והגיוני.
  • יש להכניס שוב את המטוש למבחנה ולהקפיד לא לגעת בראשו הספוגי עם האצבעות.
מרגע שסיימת בהצלחה את איסוף הדגימה שלך, פשוט הכנס את המבחנה למעטפה עם טופס ההסכמה וטופס המעבדה החתומים (לא נוכל לבדוק את דגימת הדנ"א שלך ללא הטפסים החתומים!), וצור עמנו קשר לאיסוף הדגימה.
תוכל/י ליצור עמנו קשר במספר דרכים- דרך אתר החברה, במייל או בטלפון. תוכל/י לבחור את הדרך הנוחה לך ביותר. חשוב רק שתשאיר את שמך המלא ומס' טלפון זמין.
ממש לא! מאוד דומה לניקוי אוזניים לאחר הרחצה.
בשלב איסוף הדגימה עליך לשפשף את ראש המטוש כנגד הלחי הפנימית שלך בביטחון תוך הפעלת לחץ מתון. במידה ולא הצלחת לאסוף כמות מספקת של דנ"א לביצוע הבדיקה, אנו נשלח לך הודעה במייל.
אין זמן רע כל עוד זה לא מתבצע מיד לאחר צחצוח שיניים, אכילה או שתייה. יש לזכור כי עליך לאסוף תאים מחלל הפה שלך שמהם המעבדה מפיקה דנ"א.